Posted on

TATİL TATLIDIR, YA SONRASI?

Untitled-13

Mükemmel sofralar eşliğinde Ramazan ve bayram tüm güzelliğiyle bitti.  Bir çoğumuz muhteşem yemeklerin büyüsüne kapılıp gittik.

Peki ya sonra?

Kapanmayan pantolonlar, dar gelen elbiseler, bozulan moraller. Bayram tatili bitmiş olsa da, yaz mevsimi tüm güzelliği ile devam ediyor ve tatile çıkmaya devam ediyoruz.

Tatil boyunca fazla kilo almamak için bazı önerilerimizi paylaşmak isteriz.

  • “Tadımlık” kelimesini hayatımıza yerleştirmek şart. Canımızın istediği şeyi çok az miktarda yersek, kilomuzu kontrol altına alabiliriz.
  • “Aman ye canım, boşver” diyenlere inanmamak. Çünkü , arkadaşlarımızın etkisi ile tabakları silip süpürüyoruz ve tatil sonrası fonda pişmanlık  çalıyor.
  • Her gittiğiniz yerde yemek ya da tatlı yemek zorunda değilsiniz. “Hayır” demeyi öğrenmek lazım.
  • Sabah kahvaltılarında ekmeği dozunda tüketmek gerek. Tatil zamanları kahvaltı sofraları bir başka güzel olur ve sonu gelmeyen yeme isteğinin de başlagıcıdır.
  • Gün içerisinde bitki çayı tüketip, metobolizmayı hızlandırmak gerek.
  • Ara öğünü tatil zamanlarında da unutmamak lazım.

Eğer bu basit kurallara uyarsak tatlı bayramlar gerçekten tatlı olur. Bayram sonrası aynalara bakarken pişman olmayız. Yeni alınan kıyafetler de rafa kalkmak zorunda kalmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>