Posted on

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN 7 ŞEY!..

22133

 

METABOLIZMANIZI HIZLANDIRMAK IÇIN BUNLARI YAPMANIZ YETERLI…

Metabolizmanızı hızlandırmak mı istiyorsunuz? Sinirlerinizi bozan birkaç kiloyu vermek istiyor ya da vücudunuzu korumak mı istiyorsunuz?

Metabolizmanızı hızlandırmak mı istiyorsunuz? Sinirlerinizi bozan birkaç kiloyu vermek istiyor ya da vücudunuzu korumak mı istiyorsunuz? Metabolizmayı hızlandırmak dünya çapında kilosuna dikkat edenler için çok önemli bir konu.

Basitçe, eğer ihtiyacınız olandan ya da yaktığınızdan çok daha fazla yerseniz, vücudunuz kilo alacaktır. Bunun tam tersini yapmak kilo vermenize çok yardımcı olacak.

İşte metabolizmanızı hızlandıracak 7 şey;
1.Yeşil Çay İçin
Son zamanlarda yeşil çay, metabolizmayı hızlandıran bir yaşam iksiri olarak çok popülarite kazandı. Yeşil çayın için metabolizmayı hızlandıran ECGC adlı bir bitki bileşeni vardır.
Araştırmalara göre, günde 2-4 bardak yeşil çay içenler, %17’ye kadar daha fazla kalori yakabiliyor.
2. Dengeli Beslenme
Yağ, protein ve karbonhidrat dengesinin kurulduğu bir beslenme şekli, metabolizma hızınızın artmasında ve dolayısıyla kilo vermenize çok yardımcı olur.
3.Soğuk Su İçin
Buz gibi soğuk su içmek metabolizma hızınızı az da olsa artırır. Uzmanların teorilerine göre, vücudun belli bir ısısı olduğu ve bunu koruduğu için, soğuk su içmek, ısınma aşamasında fazladan 10 kalori yakılmasına yardımcı olur.
4. Şekerden Kaçının
Çok şeker tüketen bireyler, insülin dirençlerine ciddi şekilde zarar verir ve bu da vücutlarının yağ depolamasına müsaade eder. Şeker tüketimi için en uygun zaman, yoğun bir egzersiz sonrasıdır aksi takdirde şekerden mümkün olduğunca sakınılmalıdır.

5. Daha Sık Yiyin
Garip de olsa, daha sık yemek kilo vermenize yardımcı olabilir. Gün boyunca küçük öğünler yemek metabolizmanızı hızlandırır ve daha hızlı kalori yakmanızı sağlar.
Fakat, geç saatlerde yenen yemeklerden kaçının çünkü o yemekler yakılamayacak ve büyük ihtimalle size yağ olarak geri dönecektir.

6. Yemeklerinize Daha Çok Baharat Koyun
Eğer gerçekten metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız, yemeğinize daha çok baharat ekleyin. Araştırmalara göre, acı biber, acı soslu, salsa soslu ve tarçınlı yiyecekler yemek vücudunuz metabolizma hızını, üç saat içerisinde yaklaşık %50’ye kadar artırır.

7. Hiperaktif olun!
Kulağa garip gelebilir ama kimilerine rahatsızlık veren yerinde duramamak, metabolizmanıza yardımcı olur.
Central Lancashire Üniversitesi, beslenme uzmanı Dr. Nicola Lowe’a göre, “Egzersizin çok büyük bir kısmı da farkında olmadan yaptığımız hareketlerdir, örneğin yerinde duramamak, dik durmak ve ürpermek.”
“Yerinde öylece duramayan biri, hareket etmeden oturan birine göre çok daha fazla enerji harcar.”

cr7herbalife

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>