Posted on

ERKEKLERE ÖZEL CİLT BAKIMI TÜYOLARI

84468276

Günümüzde cilt bakımı kadınların olduğu kadar erkeklerin de konusudur. Erkeklerin cildi kadınlara oranla daha çabuk kurur.

Erkekler, sıkça cilt sorunuyla karşılaşır. Özellikle her gün tıraş olmak cildi tahriş ederek birçok sıkıntıya yol açmaktadır.

Hassas ciltler için özel hazırlanan ürünleri tercih edin: Tıraş ürünlerinde bulunan alkol, mentol, potasyum, hidroksit gibi maddeler cildi tahriş etmektedir. Hassas ciltlere özel hazırlanan ürünlerin içerisinde bu maddeler bulunmaz ve bu ürünler daha yumuşaktır.

Doğru after shave kullanın: After shave seçiminiz mutlaka yumuşak olmalıdır. After shave olarak en uygun ürünler, cildi tahriş etmeyen alkolsüz toniklerdir. Tıraş olduktan sonra yüzünüz kızarıyorsa, bu kullandığınız after shave’in sert olmasından kaynaklanmaktadır.

Günlük bakım: Her gün tıraş olmak erkeklerin cildindeki ölü derinin temizlenmesini dağlar. Bu yüzden yüzün tıraş olmayan kısımlarında cildin tazeliğini koruyan, nemlendiren ve canlandıran ürünler kullanılması önerilmektedir.

Güneşten korunun: Tıraş işlemi ile hassaslaşan erkek cildi güneşten daha fazla etkilenir. Orta yaştaki birçok erkeğin yüzü vücudundan farklı bir renge ve yapıya sahiptir. Bunun sebebi tamamen güneştir. Bu durumda güneşten koruyucu ürünler kullanmak doğru bir çözüm olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>